רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הדברת דבורים

טיפול בכל סוגי המזיקים ושיטות הדברה יעילות
מדביר הצפון 1-800-30-28-28
דבורים בסביבת מחייתו של האדם נחשבות כמטרד שכן עקיצתן כואבת במיוחד, לעתים אף קטלנית (עבור האלרגיים), הימצאותן מפחידה את המבוגרים והילדים כאחד ולמעשה, הדבורה אינה מאפשרת אורח חיים תקין בבית או בגינה. הדברת דבורים הינה פעולה מתבקשת מאליה כאשר אורחים לא צפויים אלה חודרים לחיינו ללא הזמנה. כאן נלמד על השיטות למיגורן העומדות בפני המדבירים.

הדברת דבורים - איתור המקור

חלק מהדבורים חיות בקהילות, בדיוק כמו דבורת הדבש המוכרת מכולן. לעתים רבות נמצא אף סוג של דבורים יחידניות, כאשר כל נקבה בונה לעצמה קן ומטילה בו את ביציה. הדברת דבורים המתבצעת בחוכמה מנסה ראשית כל להתחקות אחר כל אותם קנים כדי להרחיקם מהבית והגינה. כאשר מדובר בדבורי הדבש, איתור הקן הינו קריטי למיגור התופעה מפאת כמויות הדבורים העצומות החיות שם. במקרים של דבורים יחידניות ניתן בהחלט להתחקות אחר מקור הקן, אך הדבר דורש מיומנות גבוהה יותר של המדביר.

הרעלת הדבורים

ניתן להרחיק תיקנים ושאר חרקים מהבית באמצעות חומרי ריסוס, אך אין הדבר נכון לגבי דבורים. הדבורה יכולה לעקוץ ולגרום נזק הרבה לפני שחומרי הרעל ישפיעו עליה ולכן יש לפעול נגדה באמצעים אחרים. הדרך היעילה ביותר לביצוע הדברת דבורים הינה באמצעות חומרים כימיים שיפוזרו על ידי פיתיונות מזון מורעלים מסביב לבית ובחצר. חומרים אלו אינם רעילים לבני אדם או חיות (ברוב המקרים), אך כאשר הדבורה ניזונה מהם, היא מורעלת תוך זמן קצר. פיתיון זה משמש לא רק לשם מיגור הדבורה הספציפית שחדרה למתחמכם אלא לכל סוגי הדבורים שבסביבה. למעשה עד שמופעל הרעל, הדבורה חוזרת לקינה, מעבירה אותו לכל הקן ומביאה לחיסול מקסימלי של כמה שיותר דבורים.
 

מלכודות דבורים

מסיבות כאלו ואחרות (צורך ברעל חזק מדי, סיבות אידאולוגיות וכו') הדברת דבורים תבוצע לעתים רבות באמצעות מלכודות. מלכודות הדבורים עשויות כמעין חרוט שבראשו חור ובפנים חומרים המושכים אותן גם ממרחקים. כאשר הדבורים נכנסות אל תוך החרוט, הן אין מצליחות לצאת ממנו ונכלאות בתוכו. הדבורים מצטברות בתוך המלכודת ומשוחררות בחזרה לאוויר העולם במקום מרוחק מהמתחם. בשיטה זו ניתן לאפיין גם אילו סוגי דבורים חדרו למתחם.

אצל מדביר הצפון, אחת מחברות ההדברה הגדולות, המנוסות, הוותיקות והמקצועיות ביותר בישראל תזכו בשירותי הדברת דבורים והדברת מזיקים אחרים ברמה הגבוהה ביותר. כבר יותר מ-20 שנה שחברתנו מספקת שירות איכותי של הדברה בכל רחבי הארץ ועבודתנו עולה בקנה אחד עם חוק החומרים המסוכנים ובהתאם לכל התקנים. לקביעת מועד הדברה חייגו 1-800-30-28-28 ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין.
 
הדברת דבורים