רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הדברת דג הכסף

 
הדברת דג הכסף
 
דגיג הכסף (זנביזיץ) המין הנפוץ ביותר בארץ ושכיח בבתים, מסדרת הזנבזיפיאים.
אורך גופו 8-10 מ"מ, חסר כנפיים הצבע חדגוני, כסף אפור מכוסה בקשקשים חומים או שחורים, גוף שטוח, עיניים קטנות ומחושים ארוכים, בקצה הבטן שלושה תוספתנים ארוכים.

בית גידול: בטבע במקומות לחים מחחת לאבנים, בתוך הבית, במקומות לחים ואפלים, ניזון מחומרים אורגנים שונים ועלול להזיק לספרים.
 
דגיג כסף הסוכר, זנבזיף כספי או דג הכסף, הוא חרק קטן, מחוסר כנפיים וזריז מאוד, באורך של סנטימטר אחד לכל היותר. שמו של החרק ניתן לו על שום צבעו הכסוף - אפור. דג הכסף ניזון מחומרים שמוצאם צמחי בעיקר בדגש על עמילנים וסוכרים פשוטים, שנתנו לו את שמו המדעי – Lapisma saccharina. מדובר בעיקר בדקסטרין שניתן למצוא בכריכות ספרים ובדבקים שונים. אם כי החרק לא נרתע גם כן מאכילת פשתן, כותנה, משי, חרקים מתים ועוד.

דגיג כסף הסוכר, בדומה לדגיג כסף הבית, מופיע במגורי אדם, כשהוא מתקיים בעיקר מתחת למקררים או למשל בשירותים מחוממים, כל עוד הבקיעים והסדקים במרצפות מאפשרים תנאי מחיה פוטנציאליים עבורו. כל המידע הנ"ל מסייע למדבירים לבצע פעולות לצורך הדברת דג הכסף.


>> קראו על הדברת מזיקים נוספים

פעולות לביצוע הדברת דג הכסף

 
לפני שנפרט אודות הדברת דג הכסף, יש לציין כי למרות שמדובר בחרק הנחשב למזיק, הנזק שהוא גורם בפועל נחשב לזניח. כמו כן, חשוב לציין כי אין לחרק זה השפעה בריאותית מזיקה במיוחד. עם זאת, המראה שלו אינו אסתטי ולפיכך ישנם אנשים רבים העושים מאמצים לצורך הדברת החרק. להלן כמה דרכים בהן ניתן לנקוט לצורך הדברה יעילה:
 
דג הכסף
 
ניחוח של תמיסת מלחי אמוניה יגרום להרחקת דג הכסף תוך יממה אחת לכל היותר.
  • ייבוש האוויר באמצעים שונים, בדגש על אוורור, יתרום להרחקת החרק וזאת כיוון שדג הכסף מתקיים בעיקר באזורים בעלי לחות גבוהה.
  • כמו כן, ניתן לתרום להדברת החרק על ידי איטום סדקים וחרכים בקירות וברצפה.
  • בדרך כלל הפתרונות הביתיים מספקים מענה באופן זמני בלבד ולכן אם הבעיה לא חולפת לצמיתות, מומלץ כמובן ליצור קשר עם חברת הדברות מקצועית.

לקבלת פרטים נוספים אודות הדברת דג הכסף, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "מדביר הצפון" הנחשבת לאחת מחברות ההדברה הוותיקות ביותר והגדולות ביותר בישראל. החברה הוקמה בשנת 1990 ומאז מספקת שירותי הדברה איכותיים באזור הצפון באופן כללי ובחיפה בפרט. באפשרותכם להתקשר לטלפון 1-800-30-28-28 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "להזמנת מדביר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.