רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הדברת טרמיטים

הטרמיטים הם חרקים קטנים בצבע בהיר עד לבן. במבט ראשון הם עשויים להיראות כמו נמלים או זחלים לבנים, אך הם מין שונה לגמרי מהנמלה. הטרמיטים פועלים מקן שמיקומו אינו ידוע והם חודרים לבתי מגורים כדי לאכול רהיטים, משקופים ומוצרי עץ. הטרמיטים מתרחקים מאור וכל פעילותם נעשית מתחת לפני השטח או בתוך העץ עצמו. הטרמיטים נפוצים בכל חלקי הארץ. בדרך כלל הם תוקפים בתים צמודי-קרקע אך גם ניתן לראותם גם בבתים גבוהים.

הטרמיט הינו חרק חברתי, בעל גלגול חסר, הפועל מקן שבראשו עומדת מלכה. הטרמיט ניזון מעץ יבש. גודל המושבה של טרמיטים יכול להגיע עד למאות אלפים. קצב ההתפשטות וגרימת הנזקים איטי ובשלבים הראשונים פעולתם אינה מורגשת.

ה-Isoptera (טרמיטים בשמם המדעי) הם חרקים דמויי נמלה או תיקן החיים במושבות המונות בין 50 אלף ל-10 מיליון בני מינם. הטרמיטים ניזונים מכרסום של עץ ומסוגלים לעכל תאית ביעילות ובמהירות עצומה באמצעות חיידקים מיוחדים החיים במערכת העיכול שלהם. רבים לא יודעים זאת, אך בארץ ישראל ישנם שבעה מינים שונים של טרמיטים, בעיקר בדרום הארץ ומדבר יהודה וכן לאורך שפלת החוף.

למעשה, במהלך המאה ה-21 נצפה גידול משמעותי ביותר בשכיחות הטרמיטים בארץ, ככל הנראה על רקע ריבוי הגינות המושקות, היוצרות תנאים מצוינים להתבססות מושבות ענק של טרמיטים. אמנם הטרמיטים לא גורמים לנזקים בריאותיים, אך מדובר בחרקים שיכולים להסב נזקים עצומים לרכוש, בדגש על מבנים ורהיטים העשויים מעץ. לאור זאת, חשוב לתת את הדעת על הדברת טרמיטים.

הדברת טרמיטים על קצה המזלג

 
הדברת טרמיטים איכותית דורשת לא מעט ידע מקצועי וניסיון, זאת מכיוון שמדובר בחרקים הנחשבים למאתגרים מאוד להדברה. נכון להיום ישנו מגוון רחב ביותר של טכניקות הדברה המתאימות עבור טרמיטים, אם כי רובן נחשבות ללא יעילות במיוחד. בין היתר מדובר במילוי חלל הבית בעשן, הצבת תחנות האכלה מלאות ברעל בנקודות אסטרטגיות ועוד.

הטכניקה היחידה שמסוגלת להביא לתוצאות משביעות רצון במהירות גבוהה יחסית מבוצעת על ידי קידוח והזרקה, כלומר על ידי קידוח של חורים זעירים בכל היקף הבית והזרקה של חומר הדברה ייעודי נגד טרמיטים לחורים שנקדחו. לאחר הזרקת החומרים הרלוונטיים, החורים שנקדחו נאטמים בעזרת חומרי מילוי מיוחדים, על מנת למנוע נזקים אסתטיים.

את החורים הזעירים מבצעים בעזרת ציוד קידוח עדין בנקודות רבות לאורך תוואי הבית תוך מתן דגש למרצפות וזאת מכיוון שהטרמיטים נוהגים בדרך כלל להתקיים בשכבת החול שמתחת למרצפות.

>>קראו עוד על הדברת מזיקים
 
טרמיטים על גזע עץ
 

הדברת טרמיטים – עבודה למומחים

לקבלת פרטים נוספים אודות הדברת טרמיטים, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת מדביר הצפון הנחשבת לאחת מחברות ההדברה הוותיקות ביותר והגדולות ביותר בישראל. החברה הוקמה בשנת 1990 ומאז מספקת שירותי הדברה איכותיים באזור הצפון באופן כללי ובחיפה בפרט. באפשרותכם להתקשר לטלפון 1-800-30-28-28 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "להזמנת מדביר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.
 
טרמיטים
 
הדברת טרמיטים
 
נחיל טרמיטים
 
חורים בעץ