רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הדברת פשפש המיטה

 
פשפש המיטה
 
פשפש המיטה (Cimex lectulsrius) מלווה את האדם זה דורות רבים, מחבב את משכנו ומוצץ את דמו. הוא נפוץ ברוב חלקי תבל ומצוי במקומות שונים גם בארצנו. הוא שייך לסדרה עתירת מינים, שרובם מוצצים לשד צמחים. לכולם אותו ריח אופייני בלתי-נעים, המופק מבלוטות ריח שבתחתית הבטן.

 
ניתן לגלות פשפשים בקלות עקב תלונות על "עקיצות" בלילה בחלקי גוף מכוסים, בדרך כלל באזורי הבטן והגב או לפי ממצאי כתמים שחורים או חומים של הפרשות או נשלי וביצי הפשפשים (בקפלי מזרונים, בסדקים, במיטות, בקפיצים, במסגרות תמונות ובמשקופים). מכות קלות על רהיטים והתזת פירתרינים לסדקים חשודים, עשויים לגרום ליציאתם תוך מספר שניות. ניתן למצאם גם בקני ציפורים בבית.

פשפש המיטה הוא חרק המשתייך מבחינה טקסונומית למשפחת הפשפשים. מדובר בטפילים חיצוניים של חיות בעלות דם חם כמו לדוגמה עכברים, תרנגולות או בני אדם כמובן. הטורפים הטבעיים של פשפש המיטה הם עכבישים ומקקים. לפי הידוע לנו כיום, הפשפשים מלווים אותנו מאז ששהינו במערות. למעשה, גם כיום ניתן למצוא במערות בכל רחבי העולם פשפשי מערות הנחשבים לקרובי משפחה של פשפש המיטה.

באופן עקרוני פשפש המיטה לא מעביר מחלות לבני אדם, אך אין ספק שמדובר במטרד קשה מאוד. הפשפש ניזון מדמם של בני האדם ובעת העקיצה מעביר לפצע את הרוק שלו. כתוצאה מהמגע בין העור לבין הרוק, נוצר כתם אדמומי ומגרד מאוד ובקרב חלק ניכר מהאוכלוסייה קיימת רגישות לעקיצות אלה. אי לכך, נראה כי יש מקום לפרט אודות הדברת פשפש המיטה.

כיצד ניתן לבצע הדברת פשפש המיטה?

 
  • לפני שמכניסים הביתה רהיט חדש, בדגש על רהיט שהגיע מן הרחוב, יש לבדוק אותו בצורה יסודית.
  • חשוב מאוד להדביר קני ציפורים הממוקמים בסמוך לחדר השינה, שכן קני ציפורים אהובים במיוחד על פשפש המיטה.
  • ריסוס ישיר של גז בטמפרטורה נמוכה על פשפשי המיטה.
  • הקפאת חפצים קטנים, מצעים או בגדים במשך 10 שעות לפחות בטמפרטורה של 16 מעלות צלזיוס.
  • חימום הבית לטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס יגרום להכחדת אוכלוסיית הפשפשים המקננת בבית.
  • נכון להיום ישנו מגוון רחב ביותר של חומרי הדברה הנחשבים ליעילים מאוד בכל הקשור להדברת פשפשים, אם כי חלק מהחומרים נחשבים לרעילים גם לבעלי חיים אחרים ובנוסף יש לציין כי במהלך השנים מתפתחים זני פשפשים בעלי עמידות גבוהה לחומרי ההדברה השונים.

>>מידע נוסף על הדברת מזיקים
 
הדברת פשפש המיטה
 

הדברת פשפש המיטה – עבודה למומחים

לקבלת פרטים נוספים אודות הדברת פשפש המיטה, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "מדביר הצפון", הנחשבת לאחת מחברות ההדברה הוותיקות ביותר והגדולות ביותר בישראל.

החברה הוקמה בשנת 1990 ומאז מספקת שירותי הדברה איכותיים באזור הצפון באופן כללי ובחיפה בפרט. באפשרותכם להתקשר לטלפון 1-800-30-28-28 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "להזמנת מדביר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.