רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הדברת קרדית אבק הבית

 
הדברת קרדית אבק הבית
 
קרדית אבק הבית (HDM: House Dust Mite), הידועה גם בתור קרדית אבק הבית, היא יצור מיקרוסקופי שחי במגורי אדם בתנאי אבק ולחות על גבי ספרים, בגדים וחפצים דומים. הקרדית ניזונה מקשקשי עור והפרשותיה הן הגורמות העיקריות לתגובות אלרגיות בבני אדם.

בתנאים מסוימים, תחת רקע בצבע שחור, ניתן להבחין בקרדית האבק באמצעות זכוכית מגדלת. לקרדית האבק הבוגרת 8 רגליים ולזחל 6. בשל משקלה הנמוך, מסוגלים זרמי אוויר קלים להעבירה ממקום למקום בקלות רבה.
 
במהלך חייה של קרדית אבק הבית, הנקבה תטיל 60 עד 100 ביצים במהלך 5 השבועות האחרונים בחייה. במהלך מחזור חיים של 10 שבועות תייצר קרדית האבק כ-2,000 חלקיקי צואה. קרדית אבק הבית חיה באזורים ביתיים בלבד, על גבי בגדים, ספרים, ריהוט (ספות, מיטות וכדומה), מצבורי אבק וחפצים אחרים היכולים להימצא בבית.

בארץ ישראל, בשל הלחות הגבוהה והחום הרב היא נפוצה בעיקר באזורי שפלת החוף, שם התנאים הם הטובים ביותר לגידולה. היא נמצאת פחות באזורים היבשים או הקרים מאוד, אך גם שם היא לעתים קיימת.

קרדית אבק הבית גורמת אלרגיה לאנשים רגישים

גלליה של קרדית אבק הבית הם אלרגנים נפוצים והם גורמים לתגובה אלרגית באנשים הרגישים להם כאשר הם באים במגע עם האף ומערכת הנשימה. תגובה זו מתבטאת בהתעטשות, נזלת, עיניים נפוחות ותסמינים נוספים. החשיפה הממושכת ביותר לקרדית אבק הבית מתרחשת בשנת הלילה, במיטה, כשהראש צמוד לכרית, למזרן או לשמיכה. אנשים אלרגיים קמים בבוקר ומתעטשים, אפם מנוזל ועיניהם נפוחות. גם שטיחים מקיר לקיר בחדרים לא מאווררים מעוררים בעיה ניכרת.

פתרונות

את המצעים והבגדים לכבס בחום גבוה או להשאירם בשמש ישירה, הקטלנית לקרדית אבק הבית. לכן רצוי לאוורר את הבגדים והמצעים באור השמש. רצוי להשתמש בשואב אבק וכן לבצע ריסוס המבוצע על ידי מדביר מוסמך. מדביר הצפון מתמחה בהדברת קרדית האבק והדברת מזיקים נוספים. יש לנו מגוון שיטות ייחודית וכן החומרים שאנו משתמשים הינם איכותיים.