רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

הרחקת יונים לצמיתות

 
היונים המקננות גדלות ומתרבות באין מפריע בתנאים הטובים ביותר. מיעוט האויבים, האוכל השופע ומקומות רבים נסתרים עוזרים ליונים לגדול באופן לא מבוקר. במקום הטבעי שלהם מקננות היונים עד שלוש פעמים בשנה, אבל באזורי המסתור שלנו היונים יקננו עד 10 פעמים בשנה. כלומר, זוג יונים יקנן ויתרבה בכ- 230 גוזלים בשנה!
הפגיעה בטיב החיים שלנו - כגון קולות הרעש, הריחות הלא נעימים שהם נושאים איתם, הלכלוך שהיונים עושות, המחלות, חיידקים, נגיפים והנזקים לרכוש שלנו - דורשת מכל אחד מאתנו למצוא את שורש הבעיה להטרדה שנקראת יונים.

אמצעי הרתעה שונים כדי לבצע הרחקת יונים

 
הרתעה קולית - מכשירים המפיקים קולות מעבר לתחום השמיעה שלנו: צלילים של ציפורים טורפות, צלילים שהם אחידים וקבועים, צלילים באופן אקראי וכד'.

הרתעה חזותית - מוצרים המסנוורים את היונים (מראות וכו') ומוצרים גדולים שמפחידים את היונים (דחלילים, ציפורים טורפות וכד').

מוצרים וחומרים - חומר על-בסיס ריח, משחות למיניהן וכו'.

ריסוס והדברה - דבקים, משחות, חומרים מבוססי ריח.

הפתרונות הללו עוזרים לנו התמודד ולעשות הרחקת יונים לכמה ימים, אך לא לזמן ארוך יותר. משום כך היונים חוזרות לקנן שוב באותם מקומות.
הדברת יונים
 

הרחקת יונים לצמיתוות מבתים פרטיים

דוקרנים - דוקרני הנירוסטה עשויים מאל-חלד ועמידים בכל מזג אוויר. הדוקרנים מוצבים על חלונות בתים, מרפסות, מעקות, גגות רעפים, מזגנים וכן גם על מרזבי הבית.

רשת יונים - רשת יונים מקצועית היא פתרון טוב יותר ולאורך זמן. הרשת עצמה מהווה מחסום כנגד היונים, והיא מוצבת במסתורי כביסה, במרפסות ובגגות הבתים. הרשת עשויה מחוט פוליאתילן ומוגנת UV וכן עמידה בתנאי מזג האוויר הקשים ביותר.

סלילים קפיציים - הסלילים עשויים מנירוסטה והינם עמידים בכל מזג אוויר. הסלילים מותקנים על מזגנים, חלונות, מעקות, רעפים וכד'.

טיפול במסתורי כביסה - חברת "מדביר הצפון" מטפלת במסתורי הכביסה למיגור חדירת היונים. הטיפול כולל: ריסוס כנגד כיני יונים, פינוי גוזלי היונים וכן ניקוי הקנים.
 

הרחקת יונים במפעלים, במוסדות ובהאנגרים

חב' מדביר הצפון לוכדת יונים וכן חוסמת את דרכי הגישה שלהן וגורמת להרחקת יונים לצמיתות על ידי רישות. מומחי החברה מסוגלים למגר את נגע היונים המקננות בעבודה קבועה על בסיס שנתי. החברה מתמחה בגירוש יונים ממפעלים ואת התוצאות ניתן לראות לאחר מספר שבועות. למדביר הצפון צוות עובדים איכותי ומקצועי בעל הכשרות מתאימות לעבודה בגבהים, לרבות סנפלינג. אנו עובדים במקביל עם מנהלי אחזקה, ועדי בתים, אדריכלים, יזמים, חברות הדברה ומדבירים פרטיים.

החברה מתרכזת במתן פתרונות למטרדי יונים המקננות במבנים עבור לקוחות מוסדיים, מפעלים וכן גם עבור לקוחות פרטיים. לצוות המומחים שלנו ידע רחב וניסיון רב בהתמודדות עם היונים המקננות. עובדות אלו מציבות את מדביר הצפון כאחת החברות המובילות בתחום. החברה קבעה סטנדרטים גבוהים ללא פשרות, להרחקת יונים ממבנים תוך הקפדה יתרה על:

  • הפתרון המתאים ביותר למבנה וכן לאופיו הייחודי של המטרד.
  • פגיעה קטנה ככל האפשר במבנה.
  • פתרונות מגוונים המותאמים להתקנה חיצונית, לרבות הגנה מקרינת שמש (UV).
  • ייעוץ ויישום הפתרונות למיגור היונים מאזור סביבת המבנים.
  • יבוא, שיווק וייצור של מוצרים המתאימים להרחקת היונים.
  • מחקר ופיתוח של מוצרים המתאימים להרחקת מטרדי היונים.

מחלות המועברות מיונים לבני אדם

דררת - דלקת עיניים נפוצה מאוד ומידבקת עבור תוכים ובני אדם. בסקר שנערך בארץ נמצא כי 40% מיוני הבר נגועות בדררת. ההדבקה של בני אדם נעשית על ידי מגע ישיר עם יונה נגועה או עם סביבה מזוהמת, בעיקר על ידי נשימת לשלשת (צואה) מזוהמת. בני אדם שנדבקים מפתחים דלקת ריאות הניתנת לטיפול על ידי סוג מסוים של אנטיביוטיקה (טטרציקלינים)

פארא-טיפוס - מועבר דרך חיידק הסלמונלה. קיימים כ- 2,000 סוגים של חיידקי סלמונלה, מהם תיתכן הדבקה על ידי מגע עם יונה נגועה או עם לשלשת. המחלה גורמת לשלשולים קשים עד כדי התייבשות.

דלקת ויריונית - ההדבקה נעשית, כנראה, באמצעות מזון שהתאלח עם צואת יונים, או על ידי מגע ישיר עם יונים נגועות.

אסרגילוזיב, קרטוקוקזיס - מחלות הנגרמות מפטריות הפוגעות בעיקר באברי הנשימה. עקרונית, המחלה אינה עוברת לבני אדם, אך בעלי כשל חיסוני, כגון חולי איידס או מטופלים בתרופות המדכאות את המערכת החיסונית, יכולים להיות רגישים לה.

שחפת העופות - שחפת העופות אינה מסוכנת לבני האדם, אך היא מסוכנת לבעלי כשל חיסוני. בנוסף יש עוד מחלות בעלות קשר ישיר ליונים, שמועברות בלשלשת (צואה) או בהפרשות אחרות של היונים. הדרך למיגור בעיה זו הינה הרחקת היונים ומניעת הלשלשת (צואה) בקרבת בני אדם.
 
 
הרחקת יונים מהגג
 
בעיית יונים
 
הרחקת יונים
 
הרחקת יונים לצמיתות
 
הרחת יונים במקומות מסתור
 
יונים
 
טיפול ביונים
 
יונים בגגות