רשיונות משרד איכות הסביבה מס' 1644,1231
 
iso:9001
 
ארגון מדבירי מזיקים בישראל
 
 
מדביר הצפון
 
 
 
4
18 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
1-800-30-28-28
 
 
 
 
 
 
 

5 שיטות להרחקת מזיקים בבית

הם מציקים, הם מגעילים ואנחנו בסך הכול רוצים להיפטר מהם כמה שיותר מהר. אז איזו שיטות קיימות כיום בשוק ומה אפשר לעשות כדי להתמודד עם הצרה? קבלו את הדרכים המובילות להרחקת מזיקים מהבית.

תרסיס לשימוש ביתי

הפתרון הממוקד, הזול והפשוט מבין האופציות שעומדות בפניכם נמצא למעשה בכל סופר שכונתי – התרסיסים. כל תרסיס עולה כמה עשרות שקלים, וכל מה שצריך זה לכוון, ופשוט ללחוץ על הנצרה כדי לרסס את החומר בחדרים ובמקומות המועדים לפורענות. השיטה יעילה לתקופה קצרה יחסית, של כחודש-חודשיים לכל היותר, וכמובן אם ריססתם לכיוון הרצפה, ככל שתנקו אותה יותר – כך יעילות החומר תיפגע.

חשוב לציין שישנם תרסיסים מיוחדים, שבהם חומר ההדברה משתחרר אט-אט, וכך היעילות שלהם היא יותר ארוכה, אך בהתאם לכך המחיר גבוה יותר. כמו כן, חשוב לדעת שישנם מזיקים שנגדם אין תכשיר ריסוס יעיל.

פיזור פיתיונות ומלכודות

אחת השיטות הישנות והמוכרות (בעיקר מסרטים מצוירים) היא כמובן לפזר מלכודות ופיתיונות, המיועדים בעיקר למכרסמים. עם זאת, עלינו לסייג ולומר, שהשיטה הזו לא רק שהיא לא הומנית כלפי בעלי החיים, היא גם לא תהיה נעימה לכם. בעל החיים שנלכד במלכודת, לרוב נלכד חי ומבוהל, ואתם נדרשים למצוא את האומץ לקחת אותו ולשחרר אותו הרחק מכם בחיק הטבע. נשאלת השאלה האם תוכלו להתמודד עם האתגר או שתעדיפו לקרוא למדביר?

הדברה ביולוגית

המלחמה במזיקים אינה זרה לבני האדם, ומאז שחר ההיסטוריה הוא נוקט באמצעים שונים כדי להילחם בתופעה. אחת השיטות המוכרות היא להשתמש למשל בחתולים, שבורכו בחושי ציד מעולים, כדי ללכוד עכברים ומזיקים אחרים. כיום ישנם גם אמצעים ביולוגיים המבוססים על צמחים וחיות אחרות שמאפשרות לנו, בני האדם, להילחם נגד מזיקים ומחלות שפוגעות בצומח. לחתולים יש שם רע כחיית מחמד, ולא בצדק. אם תאמצו חתול תיהנו מחבר לכל החיים, שיצחיק אתכם ושידאג גם לצוד את העכברים, הנחשים והברחשים שמתגנבים לבית או לסביבתו.
הרחקת מזיקים מהבית

הדברה אלקטרונית

שיטה זו מבוססת על תדרים אלקטרוניים משתנים וגלים אלקטרו מגנטיים שהם בטוחים לבני אדם ולחיות מחמד. זוהי שיטה בטוחה, נטולת ריחות וכימיקליים ומבחינה זו היא נחשבת לידידותית לסביבה. טכניקה זו מוצלחת במיוחד להרחקת עכברים, חולדות, חפרפרות, יונים, עטלפים ועוד.

הדברה אורגנית

עוד טכניקה ירוקה מתבססת על שימוש בחומרים טבעיים שונים שניתן למצוא אותם בבתי טבע, בבתי מרקחת ולעתים גם בסופר. מדובר בחומרים שונים שלוקטו בחיק הטבע, ושאנו משתמשים בהם באופן יומיומי במגוון דרכים: תיבול מאכלים, עישון לשם הנאה, טיפול ארומתרפי ועוד. מוצרים אורגניים אשר ידועים ביכולתם לתרום להרחקת המזיקים הם: אבקת פלפל (נגד עכבישים, אקריות ונמלים), שמן תפוזים (נגד מקקים, שבלולים וחשופיות), עלי דפנה (נגד נמלים), שמן אקליפטוס (נגד דבורים, זבובים, צרעות וחרקים מעופפים) וטבק (נגד זחלים, כנימות ועוד).
 
חברת מדביר הצפון מציעה מגוון רחב של שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים, הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים ומוסדיים. פנו אלינו עוד היום ונשמח לייעץ לכם בבחירת השירות המתאים ביותר עבורכם.