חברת "מדביר מצפון" מחזיקה בכל ההיתרים וההסמכות הנדרשים

1-800-302-828

הדברת חרקי מזון

התמודדות עם חרקי מזון היא קשה – הם חודרים לתוך המזון שלנו, מקלקלים אותו ואנו נאלצים לזרוק לפח במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב – לאכול. אנו נכיר את סוג החרק ונתאים את הטיפול היעיל ביותר לחרקי המזון בבית או במסעדות ומחסני מזון

חרקי מזון בתוך
ארון המטבח שלנו

חרקים אלו, שאנו יכולים למצוא בתוך הארון מטבח, ייראו כחיפושיות קטנות מכל
מיני מינים שונים או לחילופין פרפרי עש שונים. ידוע כי החיפושיות והעש הם
חרקים בעלי גלגול מלא. בחלק מן המקרים הם נמצאו רק באחת מן הסיטואציות
הבאות: ביצים, זחלים, גלמים או החרקים הבוגרים, פרפרי עש וחיפושית


חרקים אלו, כמו כל החרקים, גם הם מושפעים מתחלופת עונות השנה. בחורף
הפעילות שלהם מואטת והחדירה למוצרים נוספים בתוך הארון מואטת גם היא.

כך נבצע עבורכם הדברה לחרקי מזון

טיפול נקודתי

במקרים בהם לא ניתן להגיע אל הקן ננקוט בדרכי פעולות מתוחכמות יותר הכוללות הנחת פיתיונות וריסוס בלחץ גבוה של שקעי החשמל ופתחים אחרים בבית. במידה והקן או הקנים זוהו, פעולת ההדברה תתמקד בהשמדת הקן בעזרת חומרי הדברה בעלי אפקט ארוך טווח, כדי למנוע חזרה של חרקים לאותו המקום. הטיפול הנקודתי נועד להיפטר מבעיית החרקים הנוכחית ולמנוע התרבות של החרקים בקן.

הערכת מצב

השלב הראשון הוא זיהוי מקורות הבעיה, חומרתה ונתיבי חדירה אפשריים של החרקים. בשלב זה המדביר יחפש אחר מושבת החרקים משום שהשמדת המושבה היא החשובה והיעילה ביותר בתהליך.

טיפול מונע

לאחר תום הטיפול בבעיה הנוכחית נתפנה להדברה מונעת. בשלב זה נרסס בחומרים מרחיקים את כל הפתחים בבית כדי שחרקים לא ירצו להתקרב. לאחר הטיפול הנקודתי נאטום את כל הפתחים מהן הגיעו החרקים כדי למנוע חזרה שלהן על אותו הנתיב. הטיפול המונע נועד להבטיח לכם בית נקי מחרקים למשך תקופה ארוכה ואותו רצוי לחדש אחת לשנה או שישה חודשים.

כך תמנעו מחרקי מזון בעתיד

איטום

שמרו על תחזוקה טובה בבית – הקפידו לאטום סדקים, חרכים וחורים ברצפה, בתקרה ובקירות -בעיקר במטבח ובמזווה. כמו כן סגירת הדלתות והחלונות או שימוש ברשתות חשוב מאוד במניעת חרקים.

אחסון מזון

אחסנו מזון בכלים או מיכלים בעלי סגירה הרמטית עשיות חומר קשיח, כמו זכוכית, פלסטיק עבה או מתכת. יש להקפיד על ניקיון קבוע ויסודי של תחתית מדפי הארונות ודפנות הארון הפנימיים ולסגור את דלתות הארון כל עוד אינם בשימוש. הימנעו מפירורי קמח ומזון אחרים בארונות.

ניקיון

ניקיון יומיומי הוא חשוב ביותר למניעת חרקים, לא תמיד נוכל לשים לב לכל פירור או גרגר סוכר שנפל על הרצפה, מתחת לשולחן או בין החרכים ברצפה. לכן יש להקפיד על ניקיון בסיסי בסוף כל יום – ניגוב המשטחים וטאטוא הרצפה – כדי למזער נזקים אפשריים. אחת לשבוע כדאי לבצע ניקיון יסודי יותר הכולל שטיפה, שאיבת אבק, ניקוי השטיחים וכו'. יחד עם הניקיון היומי חשוב מאוד לסגור היטב שקיות ופחי אשפה ותמיד לרוקן את הפח לפני שהוא מלא לגמרי או כשעמד במשך זמן רב – פח מסריח מושך נמלים. אל תשכחו את המזווה, הארונות והמדפים, הם מהמקומות המושכים ביותר לנמלים.

מקומות אכילות מוגדרים

הגבילו את מקומות האכילה בבית כדי למנוע פירורים במקומות רבים, כך גם תעשו את הניקיון קל יותר. כשאוכלים גם בסלון ובחדרים אחרים ישנה סכנה לריבוי שאריות מזון ברחבי הבית ולהגעת נמלים לחדרים אחרים שאינם המטבח וחדר האוכל. ארוחת או נשנוש בסלון, מול הטלוויזיה, מעל השטיח – רק צרות נוספות לדאוג להן כשמנקים את הבית.

מדבירים עבורך
למטבח נקי מחרקי מזון!

מדביר הצפון