חברת "מדביר מצפון" מחזיקה בכל ההיתרים וההסמכות הנדרשים

1-800-302-828

5 השיטות המומלצות ביותר להדברת מזיקים

שתף את המאמר:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

כשאנו סובלים מבעיית מזיקים בבית או במשרד, מרביתנו פשוט מתקשרים לחברת ההדברה מדביר הצפון מבלי לברר באילו חומרים או שיטות היא משתמשת כדי להיפטר מהמזיקים. אם בעבר מרבית הדברות המזיקים בוצעו באמצעות חומרים כימיים, הרי שכיום ישנן שיטות שונות עבור הדברת מזיקים שונים. במאמר הבא תוכלו ללמוד על כמה משיטות אלו.

הדברת מזיקים בשיטה הכימית

השיטה הוותיקה והנפוצה ביותר להדברת מזיקים היא באמצעות חומרי הדברה כימיים. חומרים אלו הם סוג של גז עצבים, המגיע בקפסולות ובמינונים נמוכים, וקוטל את המזיקים באמצעות שיתוק מערכת העצבים שלהם.
לחומרי ההדברה הכימיים יש יעילות גבוהה מאוד בקטילת כל סוגי המזיקים, וגם במניעת הופעתם של מזיקים עתידיים לתקופה של חצי שנה לפחות.
יחד עם זאת, לאחרונה גוברים החששות שלחומרים אלו יכולה להיות השפעה שלילית גם על בני אדם, אשר נחשפים אליהם בחשיפה מצטברת וממושכת.

לכידת מזיקים

ישנם מזיקים שאפשר להימנע מהדברתם באמצעות חומרים כימיים, וניתן להסתפק בלכידתם במלכודות.
מעכברים, מחולדות וממכרסמים אחרים ניתן להיפטר באמצעות הצבת מלכודות, שבהם יש פיתיונות שאינם רעילים (כמו פיסת גבינה צהובה).
חלק מהמלכודות הללו נחשבות לאכזריות במיוחד, הגורמות למכרסם מוות בייסורים (כמו מלכודות קפיץ או מלכודות דבק), וחלקן נחשבות להומאניות יותר (כמו מלכודות גז, מלכודות חשמליות או מלכודות שמאפשרות לכלוא את המכרסם חי ולשחררו במקום פתוח)

הדברה ביולוגית

לאור החשש הטמון בשימוש בחומרי הדברה כימיים נולדו שיטות הדברה המנצלות עקרונות פיזיולוגיים וביולוגיים מחייהם של המזיקים כדי לקטול אותם, ללא כל שימוש בחומרים מסוכנים.

הדברות מזיקים ביולוגיות נפוצות גם בחקלאות (כמו למשל: הצפת שדות חקלאיים בצרעות אשר ניזונות מכנימות – האויב הגדול של גידולי ירקות), אך גם בהדברה ביתית (כמו למשל: הצבת צמחי גרניום על אדן החלון כדי למנוע את הופעתם של יתושים, הנרתעים מריח הגרניום).

הדברה אולטרא-סונית

זוהי למעשה שיטה להרחקת מזיקים ולא לקטילתם. שיטה זו יעילה רק עבור מזיקים מסוימים, כמו יונים ועטלפים, והיא מתבססת על תדרי קול אולטרא-סונים.
אלו תדרים שאינם נשמעים על ידי האוזן האנושית, וגם לא על ידי חיות בית, אך המזיקים רגישים אליהם במיוחד.

התדרים הצורמים גורמים להרחקתם של המזיקים מהמקום, ללא כל צורך בשימוש בחומרים רעילים.

הדברה ירוקה

נוכח הסכנות האפשריות שבשימוש בחומרי הדברה כימיים, ונוכח העובדה שלכידה והדברות הביולוגיות והאולטרא-סוניות אינן מיועדות לכל סוגי המזיקים, נולדה שיטת ההדברה הירוקה.
שיטה זו מבוססת על חומרי הדברה טבעיים בלבד, המאפשרים להיפטר מהמזיקים ולמנוע את הופעתם ביעילות שאינה נופלת מזו של החומרים הכימיים.
חומרי ההדברה הירוקים אינם מסכנים את בני האדם וגם אינם מזהמים את כדור הארץ שלנו. לכן, הדברה ירוקה ידועה גם בשם "הדברה אורגנית" (טבעית).
 
ישנן שיטות נוספות שמותאמות עבור בית עם תינוקות, או לחצרות, עסקים וכו'. נשמח לעזור לך להדביר בשיטה הטובה ביותר עבורך! 
 

שתף את המאמר:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
מדביר הצפון