הדברת ג'וקים

יש לג'וקים (תיקנים , בשמם המקצועי) יכולת שרידות והסתגלות גבוהים במיוחד. אנו מתחייבים עבורכם על הדברה מקצועית ביותר עם חומרים מהבטוחים והטובים שיש בשוק.

כך נבצע עבורך הדברה נגד תיקנים

כולנו מכירים את התרסיסים הביתיים שאפשר לקנות בכל סופרמרקט, אולם הדברה יעילה ומקסימאלית של תיקנים צריכה להתבצע על יד מקצוען מומחה, שכן השמדה מקסימאלית של התיקנים מחייבת מציאת קניהם, השמדת הביצים, השמדת הבוגרים ומצריכה שימוש בחומרים שאינם ניתנים לרכישה עצמאית ללא רישיון מתאים. הדברת תיקנים נעשית בכמה שלבים:

הערכת מצב

בעל המקצוע יגיע לביתכם \ משרדכם \ בית העסק שלכם כדי להעריך את חומרת המצב, לזהות את זן התיקנים המדובר, לבצע איתור הקינים וניתוח נקודות הטמנת פיתיונות.
שלב זה חשוב בכדי לבחור את החומרים המתאימים ושיטות הפעולה הדרושות.

טיפול נקודתי

בשלב זה נתמקד בהשמדת התיקנים הקיימים וביציהם, הטיפול הנקודתי נועד להיפטר מהבעיה הקיימת במקום.
כיום ישנן שתי שיטות נפוצות:

1. הטמנת פיתיונות ג'ל
הטמנת פתיונות ג'ל היא אחת השיטות היעילות ביותר כיום.
הפיתיונות הם נטולי ריח ואינם מחייבים הוצאת הכלים מהמטבח.
הפיתיונות מוטמנים בנקודות מפתח והם יעילים ביותר להכחדת תיקנים שנמצאים במקומות שקשה להגיע אליהם בריסוס.
אפשר להשתמש בשיטה זו בארונות חשמל, פתחי ביוב, מזווים וארונות מטבח, וכל מקום מסתור אחר.

2.ריסוס חומרי הדברה
שיטה נוספת אשר החומרים בה יכולים להיות אקולוגיים ומבוססים על חומרים אורגניים או מבוססי כימיקלים סינתטיים – אשר נועד להשמיד את התיקנים הבוגרים ותיקי ביציהם.
הריסוס נחוץ במקרים בהם מדובר בתיקן אמריקאי, לכן שלב הזיהוי חשוב מאוד.
הריסוס מצריך עבודה נוספת מצידכם – פינוי הכלים מהארונות טרם הריסוס ושטיפה יסודית של כל הכלים, המשטחים והרצפה בתום הריסוס על מנת למנוע חשיפה לרעלים וכן לאפשר למדביר להגיע לכל המקומות בהם יכולים להסתתר התיקנים.

טיפול משלים/מונע

השלב הסופי הוא הטיפול המונע המשלים את תהליך ההדברה למקקים.
בשלב זה נטמין פיתיונות ג'ל למקרה וחוזרים התיקנים וכן נרסס בחומרי הרחקה מתאימים אשר מונעים מהתיקנים כניסה לאזור.

בית נקי מג'וקים לטווח ארוך מאוד !
מבטיחים לך הדברה בטוחה, יעילה , לטווח ארוך ובאמינות הכי גבוהה שיש

כך תמנעו מתיקנים

סתימת פתחים

חורים, סדקים, חרכים וחריצים ברצפה, בתקרה, ובקירות הם דרכי חדירה של התיק־ נים, סתימה של כל הפתחים תעזור במניעת כניסת התיקנים למבנה.

ניקיון קבוע

הקפדה על ניקיון יומיומי תעשה המון במניעת תיקנים, שכן הם נמשכים למזון ואשפה. אם ננקה את המטבח והבית כל יום, ניפטר מכל שאריות המזון החשופות ונרוקן את פחי האשפה כל יום נעשה את הבית להרבה פחות מזמין לתיקנים.

סגירת פתחי ביוב

כפי שציינו, זני מקקים מסוימים חודרים דרך מערכת הביוב, סגירה חזקה ואטימה מוחלטת של פתחי הביוב יעשו המון במניעת חדירת מקקים לביתכם.

ניקיון יסודי

חשוב מאוד לנקות ביסודיות לפחות אחת לשבוע, ניקיון הכולל שטיפה עם חומר מחטא או תערובת של מים וחומץ, ניקוי כלל המשטחים, בתוך ומאחורי מדפים וארונות וכן חיטוי השירותים. יחד עם זאת חשוב לשמור על ניקיון פחי האשפה הפנימיים והחיצוניים בבית, פח מסריח ומלוכלך מושך תיקנים.

זיהוי מהיר

חפשו אחר סימנים מעידים על תיקנים: ריח רע באזורי השירותים או המטבח, תיקנים חיים או מתים, תיקי ביצים חומים, סימני כרסום במזון שנשאר חשוף או באריזות מזון ואפילו רעשי התרוצצות בשעות הלילה. במידה ועלה חשד יש מיד לקרוא למדביר מקצועי מחברת מדביר הצפון כדי להכחיד את התיקנים ולשים סוף לבעיית התיקנים אצלכם.