הדברת דבורים

אנו מאמינים בטיפול בדבורים שאינו מזיק לסביבה האנושית ומתחייבים על 12 חודשי אחריות מלאים

כך נבצע עבורכם הדברת דבורים

איתור המקור

חשוב לאתר את מקור הבעיה - הקן - כדי שנוכל לקבוע האם מדובר בכוורת חקלאית או טבעית (הטיפול בהן יהיה שונה). איתור המקור מאפשר למדביר להעביר את הכוורת למיקום שונה מבלי להזיק לדבורים או לסביבה. הרחקת כוורות היא טיפול מקובל אשר מצריך ידע מקצועי וניסיון בטיפול בבעיות דבורים. ההתחקות אחרי דבורים בודדות לאיתור מקורן דורש מיומנות גבוהה אשר מביאה לתוצאות יעילות במיוחד.

פתיונות

ישנם מקרים חמורים יותר המצריכים השמדה של קני הדבורים המפריעים לאורח החיים התקין. במקרים אלו יציב המדביר פיתיונות מורעלים במרחב, אותם הדבורים לוקחות לכוורת ושם למעשה מרעילות את כל שאר הדבורים שניזונות מהפיתיון. דבר זה מביא להרג המלכה ובעצם להשמדת הקן. לרוב אין צורך בצעדים חמורים אלו אך בעיות חריפות של דבורים מצריכות טיפול אגרסיבי.

מלכודת דבורים

מלכודות דבורים עשויות חרוט פלסטיק ובתוכן חומר ריחני אשר מושך את הדבורים ממרחק. הדבורים נכנסות לחרוט דרך פתח צר והן אינן מצליחות לצאת מתוך המלכודת. לאחר שהמלכודות נמלאו דבורים והבעיה טופלה ישוחררו הדבורים חזרה לאוויר הפתוח במרחק בטוח מהבית.

ריסוס

ריסוס חומרים מרחיקים ברחבי הגינה אינו רעיל לבני אדם וגורם לדבורים להתרחק מהאזור. הריח הלא נעים גורם להן להירתע ולחפש מקורות מזון אחרים. כל חומרי הריסוס מאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. תוכלו בנוסף למצוא אודותינו ברשימת המדבירים המורשים של אתר איכות הסביבה.

הטיפים שלנו - כך תמנעו מדבורים בעתיד

איטום

אטמו חורים בקירות, גגות, רעפים, עצים ורהיטים גינה אשר יכולים להיות מקום מועדף על דבורים לבנות קן. ככל שנספק להן פחות מקומות מחייה כך נדאג שהדבורים לא יגיעו לביתנו.

ריסוס מונע

במידה ואתם גרים באזור בו ישנן כוורות רבות כדאי לקורא למדביר מקצועי שיבצע ריסוס  לחצר וימנע התקרבות דבורים. הדבר מומלץ ביותר בסוף החורף בואכה האביב.

תרסיס שום

תרסיס שום ביתי הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להרחקת מזיקים טבעית.
כתשו כ-30 שיני שום (שניים עד שלושה ראשי שום גדולים), במיכל סגור ערבבו עם מים רותחים והניחו לשבת במשך חמישה ימים. התוצר המתקבל הוא תרכיז שום חזק במיוחד אותו יש לשים במיכל בעל ראש ריסוס (כמו זה של חומר לניקוי חלונות). את התרכיז אפשר לרסס בכמות קטנה על פרחים וצמחים בבית אשר עלולים למשוך דבורים ומזיקים אחרים. ריחו החזק והחריף של השום מרחיק כמעט את כל סוגי החרקים ואינו פוגע בצמח או באדם בסביבה.

מים

תליית שקיות ניילון שקופות מלאות במים עוזרת בהרחקת חרקים מעופפים, כגון דבורים.  עין החרק המורכבת רואה השתקפויות רבות מידי בשקית המים ונרתעות ממנה. פיזור שקיות אלו ברחבי הגינה ובעיקר בקרבת פרחים, עצי הדר ופרי וערוגות תעזור במניעת דבורים.

לא דבורים ולא יער!

מתחייבים באחריות ל- 12 חודשים!