הדברת תולעים

זיהוי מוקדם, קריאה למדביר מקצועי ופעולות מניעה חשובות מאוד כדי להבטיח לכם בית נקי מתולעים או רשת מזון נקייה מתולעי עץ! אז איך להדביר תולעים? מהם סוגי התולעים? כל המידע בעמוד.

כך נבצע עבורך הדברת תולעים

הדברת תולעי עץ

שיטת ההדברה הנפוצה והיעילה ביותר היא איוד חומרי הדברה לתוך מעמקי העץ.
הרעלים חודרים לתוך סיבי העץ דרך חריצים וחרכים קטנטנים והורגים את התולעים שיתפתחו בעתיד לחרקים מזיקים.
מלבד טיפול נקודתי בבעיית תולעים ברהיטים בבית ניתן לקבל גם טיפול מונע לרהיטים נוספים בבית על ידי מדביר מקצועי.

תולעי העץ יכולות לחדור עמוק לתוך העץ ולעשות נזקים לעיתים אף בלתי הפיכים לרהיטים ואלמנטים שונים בבית. לכן חשוב מאוד לחדור עם חומרי ההדברה עמוק פנימה כדי לוודא כי הפגע מושמד.

הביצוע על ידי מקצוען חשובה ביותר שכן ישנו צורך בידע מקצועי בנוגע לכל סוג של מזיק, מיומנות שימוש בכלים וחומרים מיוחדים המצריכים רישיון וניסיון בעבודה עם רהיטים שונים כדי שלא לפגוע ולעשות נזק.
אנו במדביר הצפון עושים שימוש אך ורק בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה.

אנחנו מאמינים שכל חומר שמרוסס בקרבת בני אדם חייב להיות בדוק, מאושר ובטוח.
מלבד הטיפול המסור, מדביר הצפון מגיעים עם צוות מומחים לכל אתר עבודה.
אנחנו יותר משמחים להעניק לכם ייעוץ מקצועי וטיפים של מומחים בנושאי מניעת מזיקים בבית ובעבודה.
כמו כן מדביר הצפון מבצעים עבודות הדברה גם לתולעים הפוגעות בגינה ומספקים שירותים לבתים פרטיים, דירות, מסעדות ועסקים לממכר מזון, חנויות, מפעלים ומשרדים.

הדברת תולעי מזון

הדברת תולעי מזון נעשית לרוב במפעל בו מיוצר ונארז המזון.
מוצרים נגועים לרוב יהיו כשל של החברה המספקת את המוצר ולא של המקום בו אוחסן המזון, אלא אם כן האחסון נעשה בתנאים ירודים ביותר, בסביבה שאינה נפרדת ממזון בעלי-חיים וחשופה לפגעי הטבע.
למרות זאת, מוצרי מזון יבשים רבים אשר נרכשים באופן פתוח וחשוף – כמו קטניות, תבלינים, קמחים למיניהם וכו' – כמו בחנויות תבלינים, למשל, יכולים להיות חשופים ליותר מזיקים מאשר מוצרים ארוזים באריזות פלסטיק אטומות.
במידה וזיהיתם תולעים במזון שלכם יש להיפטר מאותו המוצר, לשטוף את הכלי בו נמצא המזון (במידה ולא באריזתו המקורית) ולבדוק את כל מוצרי המזון היבשים הנמצאים באותו תא אחסון.

כך תמנעו מתולעים בעתיד

תולעי עץ

1. ריהוט שאינו מעובד, כלומר נעשה בעבודת יד או נקנה מייצרן פרטי שאינו מאושר, יהיה נגיש יותר למזיקים כגון תולעים. ריהוט עץ מעובד עובר תהליך הדברה המונע ממזיקים להתנחל בתוך עץ הרהיט. כך שקנייה מאושרת ובדוקה תהיה בטוחה יותר מאשר מוצרים שמקורם אינו ידוע.
2. ניקיון ואיטום - הקפדה על ניקיון יומיומי קבוע תעשה המון במניעת תולעים בבית, במיוחד במניעת תולעי מזון.

תולעי מזון

1. אחסנו את כל מוצרי המזון היבשים במיכלים אטומים עשויים פלסטיק קשיח, מתכת או זכוכית, בתאים יבשים, חשוכים וקרירים (כמו ארון, מגירה וכו').
2. הרחיקו כל מוצרי המזון מסביבות הזמינות למזיקים כמו אורוות, בעלי חיים, מזון בעלי חיים, זבל ודשן אורגני. ביצוע הדברה מונעת הוא אחד הפתרונות היעילים והאפקטיביים ביותר - פעולה זו נעשית רק על ידי מדביר מקצוען. עשו הפרדה נקייה וברורה בין פנים הבית לחוץ, שכן מהסביבה החיצונית לבית מגיעים מרבית המזיקים. סגרו דלתות וחלונות או השתמשו ברשתות כדי למנוע חדירה של מזיקים מכל סוג שהוא.

למקום נקי מתולעים
מבטיחים לנקות לך את הבית/העסק מתולעים. הבטיחות שלך היא האחריות שלנו!

הכול אודות התולעת

תולעי עץ

תולעים אלו פוגעות בעצים בוגרים, בעלי גזע, בחצר ובגינה.
התולעת היא שלב ביניים ומעידה העל קינון של עש או חיפושית אשר מזיקים לעץ, אוכלים אותו מבפנים ולבסוף מביאים למותו.

חרקים אלו מטילים את ביציהם בתוך גזע העץ וכך מאפשרים לתולעים סביבת מחייה אופטימלית, בה הם נמצאות בצמוד למקור מזון ויכולות להתפתח תחת מחסה העץ.
תולעי עץ ניזונות מחלקים שונים של העץ אולם כולן מכרסמות את העץ מבפנים, חלקן אף פוגעות בעץ יבש הנמצא בתוך הבית כמו ברהיטים, משקו־ פים, דלתות, אדני חלונות, רצפות פרקט, וכו'.

זיהוי תולעי עץ
ניתן לזהות מפגע של תולעי עץ באמצעות נסורת דקה או אבק עץ, חורים זעירים בקרבת האדמה על חלקים שונים של העץ ואפילו שמיעת רעשי כרסום ותקתוק עדינים.
בחצר התולעים יכולות להגיע ממקורות שונים, שכן עשים וחיפושיות הם מעופפים ונודדים, אולם לתוך הבית הן יכולות להגיע יחד עם רהיטים נגועים או חרק שנדד מהגינה לבית.

תולעי מזון

תולעי מזון נמצאות לרוב בפסולת מזון רקובה, כמו בפחי אשפה או קומפו־סט, אך לפעמים יחדרו אפילו לתוך מזון ארוז ותאי אחסון למזון יבש.
כמו תולעי העץ, גם תולעי המזון הן שלב ביניים בהתפתחות החרק.
הדברתן מחייבת זיהוי החרק והשמדת הביצים והבוגרים יחד עם התולעים.

החרקים הנפוצים ביותר המפיצים תולעי מזון הם זבובים, פרפרים, צרעות וחדקונית האורז.
חרקים אלה ניזונים ממזון רקוב, עליו הן מתרבות ומטילות ביצים. מלבד האשפה הלחה והאורגנית בבית – שאריות מזון, קליפות פירות וירקות, עטיפות מזון משומשות, פחי קומפוסט וכו', אזורים פוטנציאליים נוספים הם המזווה, בו מאוחסנים פריטים יבשים העלולים למשוך מזיקים בין הפריטים היבשים הפוטנציאליים תוכלו למצוא קטניות, תבלינים, קמחים, סוכר, דגנים ועוד.

זיהוי תולעי מזון
תולעי מזון נראות לעין, לכן תהליך הזיהוי פשוט מאוד.
אפשר לראותן בתוך אריזות או מיכלי מזון יבש במזווה או לחלופין בפח הקומ־פוסט בבית או במיכל הקומפוסט בחצר.

אמנם תולעים מסוימות אכן מסייעות לקומפוסט – אלו הם תולעים אדומות המייצרות קומפוסט איכותי הנקרא הומוס – אולם הימצאות תולעים אחרות בקומפוסט יכולות להביא להתפתחות חרקים מזיקים בסביבת הבית ואף בתוכו.