הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית - הדרך הטבעית להילחם במזיקים

מדביר הצפון מספק שירותי הדברה מקצועיים, איכותיים ומגוונים – בכל תחומי ההדברה לכל צורך. 

צוות מדבירים איכותי, מוסמך ומנוסה, מגיע עד אליכם לביצוע הדברות מכל הסוגים. ברמה גבוהה של בטיחות, אחריות ומקצועיות – כדי לשמור על הבריאות שלכם ושל היקרים לכם.

צרו קשר עוד היום להזמנת מדביר!

הדברה ביולגית- מדביר הצפון

מה זה הדברה ביולוגית?

הדברה ביולוגית היא שימוש בחומרים טבעיים, אורגניזמים חיים וגם טורפים וגורמי מחלה טבעיים שיכולים לפגוע באוכלוסיות מזיקים גדולות.

קיימות שיטות שונות של הדברה ביולוגית, ביניהן:

  • שימוש בבעלי חיים אחרים, כדי לטרוף מזיקים – למשל שימוש בעופות דורסים כדי להדביר מכרסמים, או פיזור חיפושיות מושית השבע כדי להדביר כנימות בחממות ושטחי חקלאות.
  • ההדברה  נעשית גם על ידי שימוש בפרומונים – חומרי ריח – המושכים את המזיקים לתוך מלכודות, או מרחיקים אותם. למשל מלכודות דבק פרומונים לעש המזון ועש הבגדים, או מלכודת פרומונים לתיקנים.
  • ניתן ליישם הדברה ביולוגית גם בשיטות מתקדמות אחרות. לדוגמה פיזור יתושים מעוקרים בכמויות גדולות כדי למנוע התרבות של יתושים באזורים מסוימים.
  • ניתן גם להפיץ מחלות הפוגעות באופן ממוקד במזיקים הרלוונטיים ואף לפזר טפילים שפוגעים ספציפית במזיקים מסוימים ומשמידים אותם ביעילות.

מתי מקובל להזמין הדברה ביולוגית?

כיום הדברה זו משמשת בעיקר בחקלאות אורגנית וחקלאות קונבנציונלית, כמו גם לצורך טיפול במערכות אקולוגיות שלמות – למשל הדברה של מזיקים שונים בפארק ציבורי, או בשטחים טבעיים ואף בישובים שלמים ומדינות שלמות, כאשר מתרחש תהליך התפשטות של מזיקים מסוימים.

לדוגמה הדברה של מינים פולשים במדינות שונות, כמו אוסטרליה, מתבצעת לעיתים על ידי הבאת טורפים טבעיים של המין הטורף כדי להשמיד אוכלוסייה שלמה. 

עם זאת, יש גם אמצעים שניתן ליישם לצורכי הדברה וניטור בבית, בעסק, או במבני ציבור ומסחר, כמו מלכודות דבק על בסיס פרומונים.
דגי גמבוזיה הם דוגמה נוספת לשימוש בשיטת הדברה ביולוגית שלא לצרכי חקלאות, על ידי אכלוס של בריכות מים עם דגי גמבוזיה שאוכלים זחלי יתושים ניתן לבצע הדברת יתושים מקומית באופן ביולוגי.

הדברה ביולגית- מדביר הצפון

יתרונות וחסרונות הדברה ביולוגית

המשרד להגנת הסביבה מעודד שימוש בשיטות הדברה ביולוגית בגלל היתרונות הרבים שלה:
  • הגנה על בריאות הציבור מפני שימוש ברעלים
  • הגנה על איכות הסביבה, על ערכי טבע ועל חיות בר מפני הרעלה
  • צמצום הוצאות על הדברה ועל נזקי הדברה כימית לסביבה ולצומח
  • מגוון אפשרויות גמישות ליישום

הדברה ביולוגית מקבלת תמיכה נרחבת על ידי גופים ירוקים שונים ברחבי העולם, אם כי לרוב מדובר על שיטות מורכבות ליישום, או בעלות יעילות פחותה. למרות זאת, הדברה ביולוגית נחשבת כאמצעי חשוב ויעיל לצורך השמדת מזיקים בענף החקלאות ומערכות אקולוגיות.
עם זאת, פיזור טורפים, מחלות וטפילים לצורך הדברת מזיקים, יכולה גם לצאת מכלל שליטה ולהפוך לבעיה בפני עצמה, למשל כאשר מייבאים טורף לצורך טיפול במין פולש, אבל הטורף הופך למין ולש בעצמו כעבור זמן ואז פוגע באוכלוסיות של מינים מקומיים שאין להם את הכלים המתאימים כדי להתמודד איתו.

לסיכום, מדביר הצפון מציע מגוון שיטות, אמצעים וחומרים להדברה בטוחה, יעילה, נקיה וידידותית לסביבה. להזמנת הדברה ביולוגית או כל סוג של הדברה מקצועית אחרת, עם צוות מדבירים מקצועי, מוסמך, מורשה ומנוסה – דברו איתנו!

מחפשים שירותי הדברה מקצועיים במחיר משתלם? השאירו פרטים ונחזור

לשיחת יעוץ ללא עלות חייגו: 1-800-302-828